AcasaAcasa  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi|

CREARE TAVAN

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos
AutorMesaj
*NdB
*NdB
Moderator Global
Moderator Global

Bara Warn : CREARE TAVAN   0warn10
Sex Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 55
Banuti Banuti : 4776
Data de inscriere Data de inscriere : 19/09/2011
Localizare Localizare : Gherla/Jud Cluj
Joburi/Distractii Joburi/Distractii : Fotbal/Jocuri
Stare de spirit Stare de spirit : Bun

CREARE TAVAN   Empty
MesajSubiect: CREARE TAVAN CREARE TAVAN   Icon_minitimeVin Sept 23, 2011 12:20 pm

Cum punem tavan

Descriere: in acest tutorial va voi invata sa faceti tavanul/cerul harti
Creare Tavan/Cer:

*Mai intai selectam block tool (shift + b) si dupa ce ati facut ca mai sus baza si pereti. Selectam de la browse din dreapta sus un wad care il vrem sa fie acoperis eu am ales wad`ul sa arate la fel ca baza si pereti.
*Dupa ce am facut baza si pereti selectam bloock tool si in casuta din sus dreapta trasam cu block tool un chenar peste tot [este incercuit cu culoare galbena in poza de mai jos] ... adica peste pereti si baza apoi dam click dreapta si create objectiv. Dupa care luam selection tool (shift + s) si din chenaru de jos dreapta selectam peretele care lam facut peste baza si pereti si il ridicam in sus ca el momentan este jos. Il ridicati la acelasi nivel cu pereti.

CREARE TAVAN   Acoperisu

ce e incercuit cu galben e baza si linia din chenaru de jos dreapta e sa va arat de unde am ridicat tavanul pentru ca voi cand il creati apare jos pe baza si trebuie ridicat de jos dreapta cu selection tool. Sper ca ati inteles

(C)Nakamura
Sus In jos

CREARE TAVAN

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: FPSCS - COUNTER-STRIKE 1.6 :: Mapping :: Tutoriale-